משלוחי מנות מעוצבים לפורים

הידעת?

משלוח מנות היא אחת מן המצוות הנוהגות בפורים. על פי מצווה זו, על כל אדם לשלוח בפורים לרעהו מנות מזון, לפחות שתי מנות, לאדם אחד לפחות. מטרתה של המצווה, היא ריבוי האחווה והרעות בעם ישראל בחג, וכן סיפוק צורכי מזון לעניים על מנת שיוכלו לערוך את סעודת פורים

משלוח מנות לפורים|אוזני המן|מתנות ממותגות|משלוחי מנות לעובדים

מקור המצווה

במגילת אסתר נאמר על חגיגות השמחה שנקבעו בעקבות ההצלה מגזירותיו של המן

עַל כֵּן הַיְּהוּדִים הַפְּרָזִים הַיֹּשְׁבִים בְּעָרֵי הַפְּרָזוֹת, עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ. וַיִּכְתֹּב מָרְדֳּכַי אֶת הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, וַיִּשְׁלַח סְפָרִים אֶל כָּל הַיְּהוּדִים אֲשֶׁר בְּכָל מְדִינוֹת הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ הַקְּרוֹבִים וְהָרְחוֹקִים; לְקַיֵּם עֲלֵיהֶם לִהְיוֹת עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר וְאֵת יוֹם חֲמִשָּׁה עָשָׂר בּוֹ בְּכָל שָׁנָה וְשָׁנָה, כַּיָּמִים אֲשֶׁר נָחוּ בָהֶם הַיְּהוּדִים מֵאֹיְבֵיהֶם, וְהַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ לָהֶם מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה וּמֵאֵבֶל לְיוֹם טוֹב; לַעֲשׂוֹת אוֹתָם יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה, וּמִשְׁלֹחַ

מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּוּמַתָּנוֹת לָאֶבְיֹנִים.

— אסתר ט, יט-כב

משלוח מנות אישי|משלוח מנות מעוצב|משלוח מנות במיתוג אישי

מדיני המצווה

על פי ההלכה, המנות צריכות להיות של מיני אוכלים, אם כי היו רבנים בעבר ששלחו לעתים ספרי חידושים בתור משלוח מנות (כגון ספר מנות הלוי) וכיוצא בזה, אולם להלכה נפסק שבגדים, ספרים וגם כסף לקנות בו מזון, אינם נחשבים כמנות. ואולם לגבי משקה, נחלקו הדעות האם מדובר במנה. משלוח המנות חייב להתבצע בכל מקרה, ואם אין לו מספיק מזון, עליו להחליף את סעודתו עם חברו.

לדעת רוב הפוסקים מצווה זו חלה גם על נשים, ואולם יש שכתבו שאיש לא ישלח לאישה כדי שלא ייווצר מצב של ספק קידושין באמצעות נתינת חפץ בעל ערך. היו שכתבו שמשלוח מנות צריך להתבצע דווקא על ידי שליח.

משלוח המנות צריך להתבצע ביום פורים (בי"ד באדר ברוב המקומות, ובט"ו בערים כמו ירושלים, המוקפות חומה מימי יהושע בן נון), ולא בלילו.

הרמב"ם כותב ש"כל המרבה לשלוח לרעים הרי זה משובח" (הלכות מגילה ב, טו), אך עם זאת הוא מסייג שהמצווה החשובה יותר היא מתנות לאביונים:""מוטב לאדם להרבות במתנות לאביונים מלהרבות בסעודתו או בשלוח לרעיו, שאין שם שמחה גדולה ומפוארה אלא לשמח לב עניים ויתומים ואלמנות וגרים"" (שם, יז).

טעמי המצווה

יש אומרים כי טעם המצווה הוא הגברת הרעות בין איש לאחיו; ויש אומרים כי הטעם הוא על מנת לסייע לעניים המתביישים לבקש צדקה, כך שיוכלו לקיים את סעודת פורים בלא להתבייש ולהרגיש חלק מן הכלל ביום החגיגי.

אנחנו לקחנו את המצווה צעד אחד קדימה, לא סתם נתינה אלה נתינה

שמראה שחשבנו על המקבל, ייחדנו את המשלוח

עיצבנו בגרפיקה ייחודית עם איורים משמחים ומצחיקים ומתגנו בקונספט אישי כמובן,

ומלאנו בכל טוב

במתוקים מפתיעים שיוסיפו שמחה ויעלו חיוך

כמו סוכריית שפם, מרשמלו בצורת גלידה או תות

עוגיות סמיילי בצבעים שונים, אוזני המן בטעמים, מגוון עוגיות לבחירה, נשיקות ועוד

ואם יש לכם רעיון שאנחנו לא חשבנו עליו,

נשמח לשמוע ולנסות לשמח אתכם בחג הזה.

אם אתם מחפשים משלוחי מנות מעוצבים ומפתיעים.

התקשרו עוד היום: 054-4759001

או הכנסו לאתר להתרשמות מהקולקציה המלאה:

https://www.designaconcept.com/purim

משלוח מנות לפורים|סוכריות מעוצבות על מקל|קופסאות מעוצבות|משלוח מנות מעוצב

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Instagram App Icon
  • Pinterest App Icon